Bilety

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2013/2014
Ceny, rabaty, abonamenty i wszystkie inne informacje istotne dla Gości FŁ

 

Kasa biletowa

- poniedziałek: 10.00–18.00

- wtorek: 10.00–20.00

- środa: 10.00–18.00

- czwartek: 10.00–18.00

- piątek: 10.00–20.00
- godzinę przed każdym koncertem
- podczas pierwszej przerwy w koncercie
  

tel.: (42) 664 79 79
e-mail: bilety@filharmonia.lodz.pl

Honorujemy karty płatnicze.

 

Newsletter
Najlepszym sposobem, by śledzić aktualne informacje na temat nadchodzących koncertów, sprzedaży biletów i innych aspektów działalności Filharmonii, jest cotygodniowy newsletter. Można się na niego zapisać na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej: http://filharmonia.lodz.pl/PL/Newsletter/Default.aspx Oferujemy dwie wersje newslettera: dla melomanów oraz dla pracowników mediów. Informacje wysyłane są w poniedziałki. W każdej chwili można zrezygnować z otrzymywania wiadomości.

 

Biuro Obsługi Słuchacza
BOS zajmuje się sprzedażą biletów dla grup oraz współpracą z firmami i instytucjami.
Osoba do kontaktu: Sylwia Lewicka.
Tel.: 663 200 902, (42) 664 79 99
e-mail: sylwia.lewicka@filharmonia.lodz.pl

 

Organizacja widowni
Widownia Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej liczy 658 miejsc, podzielonych na dwie strefy biletowe. I strefa (droższe bilety) obejmuje 286 miejsc pośrodku sali: fotele nr 3-28 w rzędach od VI do XVI. II strefa to pozostałe miejsca.
Podczas transmisji operowych „The Met: Live In HD” dostępnych jest 620 miejsc (miejsca w lożach nie są sprzedawane). Widownia podzielona jest na trzy strefy biletowe: I strefa obejmuje 260 miejsc: fotele nr 3-28 w rzędach X-IX; II strefa obejmuje 250 miejsc: wszystkie fotele w rzędach VI-IX i XX-XXII oraz fotele 1-2 i 29-30 w rzędach X-XVIII; III strefa obejmuje 110 miejsc: wszystkie fotele w rzędach od I do V.
Sala Kameralna może pomieścić 100 słuchaczy. Miejsca są nienumerowane.

 

Bilety ulgowe
Na koncerty w Sali Koncertowej w każdej strefie cenowej oraz w Sali Kameralnej obowiązują bilety normalne i ulgowe. Ulgi przysługują: uczniom, studentom (studiów I i II stopnia oraz doktoranckich), emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym. Uczniowie szkół artystycznych i studenci uczelni artystycznych mogą kupić bilety ze specjalną, dodatkową zniżką. Bilety ulgowe nie obowiązują na cykle: „The Metropolitan Opera”, „Odkrywcy muzyki” i „Baby Boom Bum”. 

 

Wejściówki
Wejściówki sprzedawane są na wybrane koncerty. Ich liczba jest ograniczona, uzależniona od rodzaju koncertu i sali, w której się on odbywa.
Sprzedaż wejściówek rozpoczyna się na godzinę przed rozpoczęciem koncertu. Można je kupować wyłącznie za gotówkę. W celu usprawnienia sprzedaży prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.
Osoby z wejściówkami mogą zajmować wolne miejsca na sali po trzecim dzwonku, są jednak zobowiązane do ustąpienia miejsca osobie, która wykupiła pełnopłatny bilet na to miejsce.

 

Rezerwacje
Istnieje możliwość zarezerwowania biletu na wybrany koncert. Rezerwacji można dokonać  osobiście, telefonicznie (w kasie biletowej) oraz mailem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w ciągu 14 dni, jednak nie później niż 3 dni przed koncertem. W przypadku niewykupienia biletów w tym terminie rezerwacja zostanie anulowana.

 

Zwroty
Kasa zwraca pieniądze za zakupione bilety do dnia poprzedzającego koncert, na który zakupione zostały bilety. Należy okazać paragon fiskalny.

 

Sposoby płatności
Honorujemy karty płatnicze.   

Bilety można nabyć na naszej stronie www oraz poprzez internetowe serwisy:

i    

Należność za bilety zarezerwowane prosimy wpłacać na następujący numer konta:
58 1030 1205 0000 0000 8790 6019 

 

Abonamenty
Bilety na wybrane cykle koncertów i warsztatów można kupować w formie abonamentu. W sezonie 2013/2014 Filharmonia Łódzka oferuje abonamenty na cykl transmisji przedstawień operowych „The Met: Live In HD” oraz na cykle warsztatów dla dzieci „Odkrywcy muzyki” i „Baby Boom Bum”. Cena biletu w abonamencie jest niższa niż biletu kupowanego pojedynczo od 20% lub 40% (w zależności od cyklu). Abonamenty znajdują się w sprzedaży udostępniane są kupującym wcześniej niż bilety pojedyncze. Abonament na dany cykl sprzedawany jest do dnia pierwszego koncertu lub warsztatu uwzględnionego w abonamencie.

 

Karta Rodzin Wielodzietnych
Filharmonia Łódzka honoruje Wojewódzką Kartę Rodzin Wielodzietnych. Okaziciel Karty może kupić bilet (pojedynczy, dla całej rodziny lub dla kilku osób) z 50% rabatem od ceny biletu normalnego.
Rabat nie obejmuje wydarzeń sprzedawanych w abonamencie (transmisji „The Met: Live In HD”, warsztatów dla dzieci „Baby Boom Bum” i „Odkrywcy muzyki”) oraz imprez zewnętrznych. O możliwości rabatowania koncertów specjalnych decyduje Dyrektor FŁ.

 

Na wszelkie dodatkowe pytania i ewentualne wątpliwości z przyjemnością odpowiedzą panie kasjerki w kasie biletowej Filharmonii Łódzkiej.

 

Sale Koncertowe
design by Makolab