Repertuar - Dla Dzieci

Warsztaty muzyczne Odkrywcy muzyki są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat.
Zajęcia prowadzą doświadczone w pracy z najmłodszymi panie z Polskiego Towarzystwa Carla Orffa. W pracy z dziećmi wykorzystują one ideę kształcenia autorstwa niemieckiego kompozytora i pedagoga Carla Orffa, która łączy mowę, śpiew, taniec i grę na prostych instrumentach. W czasie warsztatów rodzice mogą odpocząć w kawiarni. Po przerwie dzieci prezentują świeżo zdobyte umiejętności podczas wyjątkowego koncertu.
Zachęcamy, aby zaprosili Państwo na widownię Babcie i Dziadków, Ciocie i Wujków, Koleżanki i Kolegów Państwa Dzieci. Goście będą podziwiać i oklaskiwać małych Odkrywców Muzyki. 
 
 
Zajęcia umuzykalniające Baby Boom Bum dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat są przygotowywane w oparciu o nowatorską metodę amerykańskiego muzyka i badacza Edwina E. Gordona. W przyjaznej i kameralnej atmosferze, w obecności rodziców nawet najmłodsze dziecko poczuje się na tyle swobodnie, by wraz z prowadzącymi „popróbować się” dźwiękowo. Nasze zajęcia to również szansa dla maluchów na dostrzeżenie innych dzieci i nawiązanie pierwszych kontaktów rówieśniczych. Podczas wspólnych zabaw muzycznych dzieci w zależności od wieku ćwiczą wiele układów: mowy, słuchu, układ oddechowy, propriocepcji (zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała), a także pamięć, koncentrację i zręczność ciała. Rodzice mogą się z kolei dowiedzieć, jakie zabawy muzyczne lubi ich dziecko, co je śmieszy, jakich dźwięków się boi, jak blisko można być z dzieckiem podczas wspólnego ruchu i śpiewu.

 

 
design by Makolab